Ampül Resmi masaüstü arka plan ve fotoğrafları

manzara

Türkiye'nin en iyi manzara resimleri sitesi

Ampül Resmi

Ampül Resmi

Bu resmin boyutu: 1920 x 1200

Ampül Resmi adlı resim ile ilgili yorum yapabilir veya onu bilgisayarınıza masaüstü arka plan yapabilirsiniz. Ampül Resmi sitemize Nix tarafından 07 Eylül 2011 tarihinde Duvar Kağıtları kategorisine eklenmiştir. Ampül Resmi hakkında editörün açıklaması ise aşağıdadır.

Ekleyen: Nix - Tarih: 07 Eylül 2011

Photoshop la desteklenmiş, harika bir ambül resmi…(Fotoğraf, yüksek kalitededir 1920×1080 Çözünürlüklü Ekranlar`da, olağanüstü güzel görüntü sonuçları elde edersiniz. Fotoğrafın Orjinal boyutu: 1920×1200`dür. Üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz)

Ampül`le ilgili bilgi aşağıda yer almaktadır…

Ampul elektrik akımıyla temas ettiğinde akkor durumuna gelerek ışık yayan içinde argon gazı bulunan armut biçimli cam şişedir. Ampulün içinde çok ince biçimde tasarlanmış filaman adı verilen, genelde volfram tungsten metalinden yapılmış, iki ince destek çubuğu ile tutulmakta olan bir tel bulunur. Bu telden geçen elektrik akımı bu teli aşırı derecede ısıtır (yaklaşık 3000 °C) ve sonuç olarak tel ışık yaymaya başlar. Ampul, Thomas Alva Edison tarafından icad edilmiştir. Bu buluş Edison’un binlerce buluşundan sadece biri olmasına rağmen en büyük buluşudur.

Enerji tasarrufu için tasarruf ampulü kullanılması yararlıdır.

Ampulün Hikâyesi

Ampul ile ilgili birçok çalışma yapılmıştır. Fakat ampullerin ömürleri çok kısa olmuştur. İngiliz Joseph Swan ve Amerikalı Thomas Alva Edison, şaşırtıcı bir şekilde aynı yıllarda daha uzun ömürlü ampulü bulmuşlardır. Daha sonra Edison, 1880 yılında daha uzun süre dayanabilen ampulü yaptı. Edison’un yaptığı bu ampul 40 saat boyunca dayanabiliyordu. Şu an günümüzdeki ampullerin kimileri 2 yıl, kimileri 8 yıl dayanabilir.[kaynak belirtilmeli] Thomas Alva Edison’un ampulü icat etmesinden sonra aydınlatma teknolojisine çok büyük adım atılmıştır. Elektrik ile çalışır.

Ampül Resmi tam boyutlu görsel

Ampül Resmi TAM BOYUT İÇİN RESME TIKLAYIN

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yap

 
 

Manzara Resimleri

Masaüstü arka plan

 
 

Wallpaper

Masaüstü arkaplanlar
 

Manzara Resimleri

Manzara Görüntüleri
 

Twitter Arkaplanları

Twitter Backgrounds
 

Resim Galerisi

Uzungöl Trabzon Galata Kulesi ve Karaköy Sultanahmet Camii Şubat Mavi Kuleli Askeri Lisesi Emirgan Korusu Manzaraları Turuncu İstanbul Girne Kalesi Ayasofya karlar altında istanbul mavi gece İstanbul’u seyir terası

İlginç resimler, komik resimler, masa üstü arkaplanlar ve manzara görüntüleri.

» Manzara Fotoğrafları