Anemon masaüstü arka plan ve fotoğrafları

manzara

Türkiye'nin en iyi manzara resimleri sitesi

Anemon

Anemon

Bu resmin boyutu: 800 x 534

Anemon adlı resim ile ilgili yorum yapabilir veya onu bilgisayarınıza masaüstü arka plan yapabilirsiniz. Anemon sitemize hazan tarafından 27 Aralık 2010 tarihinde Çiçek Resimleri kategorisine eklenmiştir. Anemon hakkında editörün açıklaması ise aşağıdadır.

Ekleyen: hazan - Tarih: 27 Aralık 2010

Pek çok ülkede yetişebilmektedir. Ülkemizde de özellikle İzmir, Aydın ve Antalya
bölgelerinde doğal olarak bulunmaktadır. Çok yıllık otsu bitkilerdir. Renkli çiçeklere
sahiptir. Çiçekleri birçok eksene göre simetriktir. Tek veya şemsiye durumlu çiçeklerde çanak yapraklar 4 – 5 adet veya daha fazla, taç yaprak gibi renklidir. Ancak taç yaprağı yoktur. Çiçek sapı üzerinde, çiçek çanağının aşağısında üçlü veya el parmakları şeklinde parçalı ve onu çevreleyen bir yaprak oluşumuna sahiptir. Bunun dışında yapraklar sadece köke yakın kısımlardadır. Kök yapısı oldukça kuvvetli, kazık veya rizom tipindedir. Meyve nuks biçiminde ve çok sayıdadır. Genelliklekuzey yarım kürenin ılıman ve serin iklim bölgelerinde, dağınık alanlarda yaygın 60 kadar türü bulunmaktadır. Ülkemizde doğal olarak Anemone blanda yetişmektedir.

Anemon tam boyutlu görsel

Anemon TAM BOYUT İÇİN RESME TIKLAYIN

Etiketler: , ,

Yorum Yap

 
 

Manzara Resimleri

Masaüstü arka plan

 
 

Wallpaper

Masaüstü arkaplanlar
 

Manzara Resimleri

Manzara Görüntüleri
 

Twitter Arkaplanları

Twitter Backgrounds
 

Resim Galerisi

Uzungöl Trabzon Galata Kulesi ve Karaköy Sultanahmet Camii Şubat Mavi Kuleli Askeri Lisesi Emirgan Korusu Manzaraları Turuncu İstanbul Girne Kalesi Ayasofya karlar altında istanbul mavi gece İstanbul’u seyir terası

İlginç resimler, komik resimler, masa üstü arkaplanlar ve manzara görüntüleri.

» Manzara Fotoğrafları