Everest Dağı masaüstü arka plan ve fotoğrafları

manzara

Türkiye'nin en iyi manzara resimleri sitesi

Everest Dağı

Everest Dağı

Bu resmin boyutu: 1280 x 1024

Everest Dağı adlı resim ile ilgili yorum yapabilir veya onu bilgisayarınıza masaüstü arka plan yapabilirsiniz. Everest Dağı sitemize Nix tarafından 20 Aralık 2009 tarihinde Dağ Resimleri, Duvar Kağıtları kategorisine eklenmiştir. Everest Dağı hakkında editörün açıklaması ise aşağıdadır.

Ekleyen: Nix - Tarih: 20 Aralık 2009

Everest, dünyanın en yüksek dağı. Himalayalar’da, yaklaşık 28 derece kuzey enlemi ile 87 derece doğu boylamında, Çin–Nepal sınırı üzerinde yer alır. Çıplak Güneydoğu, Kuzeydoğu ve Batı sırtları en yüksek noktalara Everest (8.850 m) ile Güney doruğunda (8.748 m) ulaşır. Everest Dağı Kuzeydoğudaki Tibet Platosundan (yaklaşık 5.000 m) tam olarak görülebilir. Her ne kadar yüksek olursa olsun doruğa ulaşmayı başaranlarda olmuştur. Eteklerinden yükselen Çangtse, Khumbutse, Nuptse ve Lhotse gibi doruklar Nepal’den görülmesine engel olur.

Everest Dağı tam boyutlu görsel

Everest Dağı TAM BOYUT İÇİN RESME TIKLAYIN

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yap

 
 

Manzara Resimleri

Masaüstü arka plan

 
 

Wallpaper

Masaüstü arkaplanlar
 

Manzara Resimleri

Manzara Görüntüleri
 

Twitter Arkaplanları

Twitter Backgrounds
 

Resim Galerisi

Uzungöl Trabzon Galata Kulesi ve Karaköy Sultanahmet Camii Şubat Mavi Kuleli Askeri Lisesi Emirgan Korusu Manzaraları Turuncu İstanbul Girne Kalesi Ayasofya karlar altında istanbul mavi gece İstanbul’u seyir terası

İlginç resimler, komik resimler, masa üstü arkaplanlar ve manzara görüntüleri.

» Manzara Fotoğrafları