Kiraz ağaçları masaüstü arka plan ve fotoğrafları

manzara

Türkiye'nin en iyi manzara resimleri sitesi

Kiraz ağaçları

Kiraz ağaçları

Bu resmin boyutu: 1296 x 1330

Kiraz ağaçları adlı resim ile ilgili yorum yapabilir veya onu bilgisayarınıza masaüstü arka plan yapabilirsiniz. Kiraz ağaçları sitemize SaW tarafından 26 Nisan 2009 tarihinde Çiçek Resimleri, Duvar Kağıtları kategorisine eklenmiştir. Kiraz ağaçları hakkında editörün açıklaması ise aşağıdadır.

Ekleyen: SaW - Tarih: 26 Nisan 2009

Kiraz Rosaceae (gülgiller) familyasındandır. Latince tam adı Prunus avium‘dur. Tarım ürünü olarak kullanılan bir meyve ağacıdır.  15 metreye kadar ulaşan boyları, uzunca ve kenarları dişli yaprakları ve bir kaç tanesi bir arada kümlenmiş çiçekleri bulunur. Meyveleri ortalama 2 cm boyutlarında küremsi ya da kalp şeklinde tatlı ve suludurlar, tek çekirdeklidirler. Türkiye’de geniş çaplı kültürü yapılan kirazlar dikildekten ancak 5-6 yıl sonra meyve verebilmektedirler. Ortalama 50-60 yıl kadar yaşarlar. Taze meyvesi dayanıklı değildir, bir an önce tüketilmelidir, ilk yağmurlardan sonra çabucak kurtlanırlar. Ayrıca Giresun ili ismini kirazdan almaktadır.

wikipedidan derlemeler yapılmıştır.

Kiraz ağaçları tam boyutlu görsel

Kiraz ağaçları TAM BOYUT İÇİN RESME TIKLAYIN

Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Yorum to “Kiraz ağaçları”

  1. Style :

    guzel bence ama uzun yaşayamıyormus :( : ::)

Yorum Yap

 
 

Manzara Resimleri

Masaüstü arka plan

 
 

Wallpaper

Masaüstü arkaplanlar
 

Manzara Resimleri

Manzara Görüntüleri
 

Twitter Arkaplanları

Twitter Backgrounds
 

Resim Galerisi

Uzungöl Trabzon Galata Kulesi ve Karaköy Sultanahmet Camii Şubat Mavi Kuleli Askeri Lisesi Emirgan Korusu Manzaraları Turuncu İstanbul Girne Kalesi Ayasofya karlar altında istanbul mavi gece İstanbul’u seyir terası

İlginç resimler, komik resimler, masa üstü arkaplanlar ve manzara görüntüleri.

» Manzara Fotoğrafları