Mantarlar masaüstü arka plan ve fotoğrafları

manzara

Türkiye'nin en iyi manzara resimleri sitesi

Mantarlar

Mantarlar

Bu resmin boyutu: 1800 x 1179

Mantarlar adlı resim ile ilgili yorum yapabilir veya onu bilgisayarınıza masaüstü arka plan yapabilirsiniz. Mantarlar sitemize SaW tarafından 31 Mart 2009 tarihinde Her Telden Resimler kategorisine eklenmiştir. Mantarlar hakkında editörün açıklaması ise aşağıdadır.

Ekleyen: SaW - Tarih: 31 Mart 2009

Mantarlar fungi alemindendirler. Tek hücreli ya da çok hücreli olabilen şapkalı mantarların tümüne birden halk arasından mantar adı verilmektedir. Latince fungus ise mantar anlamına gelmektedir. Bir çok türü zehirlidir. Fazla nemli yerlerde daha sık rastlanan mantarlara dünyanın her yerinde rastlamak mümkündür. Günümüzde yaklaşık 69000 kadar mantar türü tanımlanmıştır. Mantarlar bitki değillerdir, çünkü mantarlar kendi besinlerini üretemezler, mantarlar ayrı bir alemdir. Sporludurlar, genellikle eşeyli ve eşeysiz üreyebilirler. Heterotrofturlar, parazitik, simbiyotik ve çürükçül olarak yaşarlar. Mantarlara özgü hifler adı verilen ipliksi yapılar ve bunların enine bölünmeleriyle  septum denen yapılar oluşmuştur. Hiflerin bir araya gelmeleriyle ise miseller oluştmuştur. Dağınık olmayan sıkı hif dokusuna plaktenkima, dağınık ve gevşek hif topluluğuna ise prozenkima adı verilmektedir.  Enine kesitte sıkı yığınlar halinde köşeli hücreler varsa bunlar pseudoparankimadır.

*wikipediadan derlemeler yapılmıştır.

Mantarlar tam boyutlu görsel

Mantarlar TAM BOYUT İÇİN RESME TIKLAYIN

Etiketler: , ,

Yorum Yap

 
 

Manzara Resimleri

Masaüstü arka plan

 
 

Wallpaper

Masaüstü arkaplanlar
 

Manzara Resimleri

Manzara Görüntüleri
 

Twitter Arkaplanları

Twitter Backgrounds
 

Resim Galerisi

Uzungöl Trabzon Galata Kulesi ve Karaköy Sultanahmet Camii Şubat Mavi Kuleli Askeri Lisesi Emirgan Korusu Manzaraları Turuncu İstanbul Girne Kalesi Ayasofya karlar altında istanbul mavi gece İstanbul’u seyir terası

İlginç resimler, komik resimler, masa üstü arkaplanlar ve manzara görüntüleri.

» Manzara Fotoğrafları