Rüzgar gülleri (rüzgar türbinleri) masaüstü arka plan ve fotoğrafları

manzara

Türkiye'nin en iyi manzara resimleri sitesi

Rüzgar gülleri (rüzgar türbinleri)

Rüzgar gülleri (rüzgar türbinleri)

Bu resmin boyutu: 1600 x 1200

Rüzgar gülleri (rüzgar türbinleri) adlı resim ile ilgili yorum yapabilir veya onu bilgisayarınıza masaüstü arka plan yapabilirsiniz. Rüzgar gülleri (rüzgar türbinleri) sitemize bugunum tarafından 23 Ekim 2009 tarihinde Manzara Resimleri kategorisine eklenmiştir. Rüzgar gülleri (rüzgar türbinleri) hakkında editörün açıklaması ise aşağıdadır.

Ekleyen: bugunum - Tarih: 23 Ekim 2009

Havanın bir akışkan olduğunu hayal etmek oldukça zor. Çünki hava görünmez. Sıvılardan farklı olarak hava daha çabuk hareket eder ve bulunduğu ortamın her yerini kaplar. Havanın hızlı yer değiştirmesi ile içindeki parçacıklarının hareketi de hızlı olur. Havanın bu özelliğini kinetik enerjiye dönüştürme işlemine Rüzgâr enerjisi adı verilir.  Rüzgâr enerjisinden elektrik üreten merkezlere de Rüzgâr Santrali denilmektedir. Rüzgâr Santralleri kurulduktan sonra pervaneler rüzgârın (havanın) hareketiyle bağlı oldukları şaftı döndürür. Uygun bir jenaratör ile de bu hareket enerjisi elektrik enerjisine dönüştürülür. Tipik büyük bir rüzgâr türbini yıllık 5.2 milyon KWh elektrik enerjisi üretir. Yaklaşık 600 hanenin ihtiyacını karşılıyabilir. Ekonomiye büyük katkısı olur.
Resimde Rüzgâr Türbinleri görülmekte.

Rüzgar gülleri (rüzgar türbinleri) tam boyutlu görsel

Rüzgar gülleri (rüzgar türbinleri) TAM BOYUT İÇİN RESME TIKLAYIN

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yap

 
 

Manzara Resimleri

Masaüstü arka plan

 
 

Wallpaper

Masaüstü arkaplanlar
 

Manzara Resimleri

Manzara Görüntüleri
 

Twitter Arkaplanları

Twitter Backgrounds
 

Resim Galerisi

Uzungöl Trabzon Galata Kulesi ve Karaköy Sultanahmet Camii Şubat Mavi Kuleli Askeri Lisesi Emirgan Korusu Manzaraları Turuncu İstanbul Girne Kalesi Ayasofya karlar altında istanbul mavi gece İstanbul’u seyir terası

İlginç resimler, komik resimler, masa üstü arkaplanlar ve manzara görüntüleri.

» Manzara Fotoğrafları