Yavuz Sultan Selim masaüstü arka plan ve fotoğrafları

manzara

Türkiye'nin en iyi manzara resimleri sitesi

Yavuz Sultan Selim

Yavuz Sultan Selim

Bu resmin boyutu: 250 x 352

Yavuz Sultan Selim adlı resim ile ilgili yorum yapabilir veya onu bilgisayarınıza masaüstü arka plan yapabilirsiniz. Yavuz Sultan Selim sitemize bugunum tarafından 07 Nisan 2009 tarihinde Her Telden Resimler, Ünlü Resimleri kategorisine eklenmiştir. Yavuz Sultan Selim hakkında editörün açıklaması ise aşağıdadır.

Ekleyen: bugunum - Tarih: 07 Nisan 2009

Osmanlı sultanlarının dokuzuncusu ve İslam halifelerinin yetmişdördüncüsü. Amasya’da doğdu küçük yaştan itibaren Kur’an-ı Kerim, tefsir, hadis, ve fıkıh dersleri yanında yüksek fen ilimlerini de öğrendi. Çok çevik ve zeki olup ok atmak, güreş tutmak ve kılıç kullanmak hususunda maharet sahibiydi. Arabi ve Farisi’yi mükemmel bir şekilde konuşurdu. Babası 2. Beyazid padişah olduktan sonra, askeri sevk ve idare ile devlet yöneticiliğini öğrenmek için Trabzon’a vali oldu.
22 Eylül 1520′de “Aslan Pençesi” denilen bir çıban yüzünden vefat etti. Kanuni Sultan Süleyman, Fatih Camii’inde babasının cenaze namazını kıldıktan sonra, onu Sultan selim Camii avlusundaki türbeye defnettirdi.

Yavuz Sultan Selim tam boyutlu görsel

Yavuz Sultan Selim TAM BOYUT İÇİN RESME TIKLAYIN

Etiketler: ,

Yorum Yap

 
 

Manzara Resimleri

Masaüstü arka plan

 
 

Wallpaper

Masaüstü arkaplanlar
 

Manzara Resimleri

Manzara Görüntüleri
 

Twitter Arkaplanları

Twitter Backgrounds
 

Resim Galerisi

Uzungöl Trabzon Galata Kulesi ve Karaköy Sultanahmet Camii Şubat Mavi Kuleli Askeri Lisesi Emirgan Korusu Manzaraları Turuncu İstanbul Girne Kalesi Ayasofya karlar altında istanbul mavi gece İstanbul’u seyir terası

İlginç resimler, komik resimler, masa üstü arkaplanlar ve manzara görüntüleri.

» Manzara Fotoğrafları